Rezultate remarcabile la Olimpiada de Religie pentru parohia noastra

Rezultate remarcabile la Olimpiada de Religie pentru parohia noastra


           Cu bucurie va anuntam ca tanara Maria Luminita Simion, fiica duhovniceasca a parohiei noastre si eleva in clasa aXIa, la Colegiul Economic Viilor din Capitala, a participat la Olimpiada de Religie, faza pe Sector (25 ianuarie) si faza pe Municipiu (1 martie), obtinand nota 10 la ambele etape. In urma acestor rezultate, s-a calificat la Etapa Nationala, ce se va desfasura in perioada 7-11 aprilie in orasul Slatina (jud. Olt).

            Aflata sub indrumarea doamnei profesoare de religie Mihaela Cehan, tanara Maria Luminita Simion a repetat rezultatele exceptionale pe care le-a obtinut cu un an in urma (2013), cand a participat, de asemenea, la Etapa Nationala.

            In urma acestei performante frumoase, care face o deosebita cinste comunitatii noastre, parohia, prin parintii slujitori, i-a oferit un mic dar, ca recompensa si incurajare in activitatea ei.

            O felicitam cu totii pentru rezultatele sale deosebite si incurajam pe toti tinerii sa urmeze acest exemplu de seriozitate si dedicatie pentru studiu, completate de credinta si implinirea invataturii si a traditiei noastre ortodoxe.